Soutěž probíhala v Rittal aréně od neděle do neděle a její organizace byla opravdu na vysoké úrovni, stejně tak jako výkony všech tanečníků z 27 zemí celého světa, kteří získali nominace díky vynikajícím výsledkům v extraligových národních soutěžích. Soutěžící byli ubytovaní v okolí Wetzlaru a do haly přijížděli každý den ráno, aby zde předvedli to nejlepší a navzájem se inspirovali. Atmosféra v hale byla jedním slovem úžasná a my jsme si znovu uvědomili, jak krásné je tančit na takové soutěži.

Mezi největší favority patřila Kanada, Norsko, Finsko, Slovinsko, Srbsko a Polsko, ale ani naše tanečnice se ve vysoké konkurenci neztratily. Své zastoupení měla Besta mezi sóly, duety, malými skupinami i formacemi a to jak v jazz dance, tak i v modern dance.

VELKÉ FORMACE

Nejúspěšnější z našich řad byly velké formace, kde se utkalo v juniorech i dospělých vždy 17 týmů.

Náš juniorský tým, který patří k vůbec nejmladším ve své kategorii, se ničeho nezalekl a po dvou skvěle odtančených kolech získal nakonec krásné 10. místo. Tanečnice v dospělé věkové kategorii zaplnily halu svou energií a skvělým výrazem, perfektně si poradily s obrovským prostorem a z jejich vystoupení vyzařovala radost z tance. Jejich cesta skončila těsně před branami finále a nakonec si vytančily 7. místo, které je v tak velké konkurenci nádhernou odměnou za dosavadní práci.

GRATULACE A DÍKY

Gratulujeme a zároveň děkujeme všem našim tanečnicím za krásné výkony i výsledky.
Poděkování patří i maminkám, které nás na cestě doprovázely a perfektně se postaraly o mladší členy výpravy.
Samozřejmě děkujeme všem rodičům našich tanečnic za finanční podporu, bez které by tato cesta nebyla možná a také za to, že své děti v tanci podporují po všech stránkách.

V neposlední řadě děkujeme městu Chrudim za příspěvek na dopravu a také firmě CZ AD Praha, která zajistila opravdu perfektní přesun nejen do Německa, ale i každý den z hotelu na halu. Po pěti dnech strávených na tak prestižní události víme, že tanec je opravdu jedinečnou záležitostí a dokáže přinést mnoho emocí i v několika málo minutách.

PŘÍPRAVA SEZONY

A teď už se opět vracíme na taneční parket, abychom připravili nové formace na následující sezónu, ve kterých se zcela jistě budeme snažit předvést to nejlepší a posunout naše limity o kousek dál.

Klára Nováková