Bývalá starostka Jarmila Málková ve volbách nekandidovala.

Volby v obci vyhráli nezávislí a získali šest mandátů. Druhá skončila KDU-ČSL se třemi mandáty a poslední příčku obsadila ODS, která obsadila dvě křesla v zastupitelstvu.

Zasedání zahájila Jarmila Málková. Volba starosty byla veřejná a Vojtěch Holub z místní části Pařížov získal devět hlasů z jedenácti. Poděkoval své předchůdkyni, která byla ve funkci celých šestnáct let, a představil volební program. Hovořil mimo jiné o příjmech a hospodaření obce, opravě komunikace, o bezpečnosti a o aktivitě mládeže a sportu. Poté přišla na pořad volba místostarosty. Jako první byla navržena na tuto funkci Alena Salaquardová za nezávislé, jejím protikandidátem se stal lidovec Pavel Starý.

Zastupitelé dali šesti hlasy přednost ženě. Při volbě členů finančního a kontrolního výboru byli zvoleni jen nezávislí. To se nelíbilo zbylým stranám, a tak došlo na „ostřejší výrazy“ Nakonec vystoupil někdejší starosta Miloslav Musil. Hovořil o tom, že v programu nezávislých postrádá rozvoj obce, získání nových pozemků pro stavbu domků, rozšíření občanské vybavenosti a snížení nezaměstnanosti.

(pk)