Budování kašny na náměstí v Trhové Kamenici postoupilo do další fáze. Na konci minulého týdne dorazily z restaurátorských dílen v Olomouci všechny opravené díly a začalo jejich sestavování.

Řemeslníci vytvořili základovou desku a spodek kašny, nicméně nyní je třeba počkat minimálně dva týdny, než beton řádně ztvrdne.
„Po květnové pouti v pondělí devátého by měly opět nastoupit party řemeslníku, aby nám kašnu smontovali. Předpokládám, že by to mohlo být hotové do 4. června, kdy se u nás budou konat trhy," poznamenává trhovokamenická starostka Iva Dostálová.

Místní kašna bude jedním z mála letos opravených vodních prvků na Chrudimsku. Například v Hlinsku se ještě před rokem živě diskutovalo o razantní úpravě kašny na Poděbradově náměstí, které se neřekne jinak, než „schody do metra." Jak však uvádí hlinecký starosta Miroslav Krčil, letos na podobný projekt schází čas i peníze.

„Neplánujeme větší zásah do stavebního charakteru kašny. Zvažujeme jen doplnit její okolí o květiny a ozdobné prvky. Rozhodně nic zásadního. Na pořadu dne jsou důležitější věci," říká Miroslav Krčil.

Také v Chrudimi by mohla vzniknout kašna, a to na plácku u spojnice ulic Čs. armády a Široké. Prostor už je připravený, ale podle starosty Petra Řezníčka rozpočet města s podobnou investiční akcí nepočítá.

„Plánuje se oprava poničeného chrliče na Resselově náměstí. Dlouhodobě také hledáme cestu, jak opravit kašnu, která se nachází v parku u hotelu Centrál. Zbylé kašny v Chrudimi jsou provozuschopné," dodává starosta.