Lidi bez přístřeší potkáváme ve městě všude, zejména se zdržují u supermarketů, kde pro ně existuje možnost, že jim lidé dají nějakou přebytečnou minci. Jsou k vidění ale i na autobusových zastávkách nebo v parčících.

V poslední době přetrvávají problémy s bezdomovci v Tovární ulici, kde si oblíbili prostor před obchodem Lidl a rádi také posedávají na protější zídce plotu. Právě do této čtvrti vyrazili v úterý odpoledne strážníci, když jim předtím telefonicky oznámila žena, že na chodníku leží nějaká osoba. Místní bezdomovec po příjezdu hlídky již seděl. Byl orientován i schopen samostatné chůze, a tak po chvíli v pořádku odešel.

I dalších sedm po sobě jdoucích oznámení se týkalo místních lidí bez domova. Lidem se nelíbilo jejich pokřikování na kolemjdoucí nebo polehávání na lavičkách. Strážníci dostali také oznámení o vniknutí do železniční budovy na malém nádraží v Nerudově ulici.

Opuštěná nádražní budova je údajně útočištěm bezdomovců. Někdo dokonce tvrdí, že se do prvního poschodí dostávají po žebříku, aby si v opuštěných místnostech vytvořili zázemí. Ale objekt Správa železnic dobře zabezpečila a pravidelně ho strážníci kontrolují. I v případě úterního oznámení se vniknutí do budovy nepotvrdilo, jak ukázala důkladná kontrola.

O tom, že lidé bez přístřeší "zaměstnávají" městskou policii každodenně, svědčí i středeční výjezd ke známé bezdomovkyni - výtržnici, která, jak to dobře umí, hlasitě křičela na autobusové zastávce v Pardubické ulici. Když hlídka strážníků dorazila na místo, už věc řešili policisté.


Nahrává se anketa ...