Chrudimská nezisková organizace SOPRE CR o.p.s. pořádá již sedmým rokem štědrovečerní večeři pro chrudimské i „přespolní" bezdomovce. Jsou mezi nimi ti, kteří se dostali do svízelné životní situace nikoliv vlastní vinou a Vánoce jsou pro ně vzpomínkou na dobu, kdy byli šťastni v blízkosti své rodiny. Ale vzhledem k tomu, že jsou před námi svátky dobré vůle, dárek ve formě slavnostní večeře dostanou i ti, kteří se na svém osudu špatně podepsali.

Ovoce i cukroví

Jak tedy lze pomoci lidem bez domova? Ve dnech 21.- 23. prosince můžete darovat potraviny, ovoce či cukroví, které bude bezdomovcům, trávícím svátky v ubytovně v chrudimské Tovární ulici rozdáno během vánočních svátků. Jde o jakousi potravinovou sbírku, jež se v minulosti úspěšně realizovala v některých českých městech.

Jídlo můžete nosit do městské ubytovny nebo lze případně zatelefonovat na čísla 721 968 878 a 603 258 471. „My si rádi váš dar pro lidi bez domova odvezeme. Děkujeme za vaši případnou pomoc," vzkazuje štědrým lidem Jan Kouba, ředitel obecně prospěšné společnosti SOPRE CR Chrudim.