Pracovnice Českých drah zatelefonovala na linku městské policie 156 a oznámila, že bezdomovci nechtějí místo v čekárně železniční stanice opustit a cestující si nemají kde sednout. Strážníkům se muž a žena představovat nemuseli, jde o známé výtržníky chrudimských prostranství. Tentokrát ale nebylo možné je z prostoru nádraží vykázat, protože dvojice měla u sebe platnou jízdenku do Skutče.

"Vzhledem k tomu, že strašně smrděli, byli hlídkou vyzváni, aby si sedli venku k peronu, což učinili," stojí psáno ve svodce výjezdů městské policie.

Hadí motýl z Číny, jeden z úspěšných odchovů Ondřeje Čechlovského.
Student svými motýly vydělal chrudimskému gymnáziu na bezdrátový internet

Výlet skončil za několik hodin a tentokrát o jednoho bezdomovce přibylo: jde o muže s trvalým bydlištěm ve Skutči, který se v Chrudimi pravidelně vyskytuje. Strážníci tuto trojici vykázali po 19. hodině z autobusového nádraží, protože si cestující stěžovali na to, že jsou obtěžováni. Mírně podnapilí museli prostor opustit, žádnou jízdenkou se prokázat nemohli.

S přicházejícím oteplením budou pravděpodobně bezdomovci hlavními aktéry svodek městské policie. V sobotu výpravčí ze železniční stanice oznámil na linku 156 "divnou paní", která se svléká, močí na veřejnosti a obtěžuje cestující. Ženu strážníci z nádraží vykázali stejně jako bezdomovce, který spal po sobotní 9. hodině na lavičkách u nákupního střediska Kateřina.