VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečnost dětí zvýší cyklostezka

Chrast - Žáci zdejší základní školy ve středu předali zástupcům města a policie dopravní studii obsahující návrhy, jak zvýšit bezpečnost u školy. Jedním z návrhů je také vytvořit cyklostezku z Chrasti do Horky.

16.10.2009
SDÍLEJ:

Chrudimský deník na návštěvě v Chrasti.Foto: Karel Dvořák

Děti nejprve zakreslily do mapek svou obvyklou cestu do školy a vyznačily místa, která považují za nebezpečná. Vytvořily poté souhrnnou mapu okolí školy a předaly ji dopravnímu odborníkovi. „Žáci se setkali se starostou sousední obce Horka, ze které dojíždějí do chrastecké školy. Probírali s ním možnost vybudování kilometr dlouhé cyklostezky a stezky pro pěší mezi Horkou a Chrastí. Chceme také vytvořit úschovnu kol v areálu naší školy,“ uvádí ředitelka chrastecké školy Lenka Budínská, která je zodpovědná za školní projekt.

Dopravní inženýr na základě získaných podkladů zpracoval odbornou studii. Navrhl v ní, jak vyřešit vytipovaná riziková místa a celkově prostor v okolí školy z dopravně bezpečnostního hlediska vylepšit. Právě tuto studii ve středu žáci předali zástupcům města, Policie ČR a Pardubického kraje. Město Chrast tak ve studii získalo kvalifikovaný podklad pro rozhodování o realizaci náročnějších stavebních úprav. Cílem školního projektu je, aby zastupitelstvo uvolnilo na konkrétní dopravní řešení prostředky ze svého rozpočtu.

„Programem Na zelenou chceme především podporovat udržitelnou dopravu a propagovat zdravý životní styl. Snažíme se dětem vrátit možnost samostatně a hlavně bezpečně chodit nebo jezdit na kole do školy a přispět tak ke snížení dopravní zátěže,“ říká Radek Patrný z Dopravního programu Nadace Partnerství.

ZŠ v Chrasti tak úspěšně ukončila školní projekt podpořený v letošním kole grantového programu Na zelenou Nadace Partnerství. Generálním partnerem programu je již třetím rokem finanční skupina AXA. Záštitu poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Grantový a asistenční program Na Zelenou byl inspirován příklady z Velké Británie a čerpá rovněž ze zkušeností, které získalo občanské sdružení Pražské matky na několika základních školách v Praze.

16.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Matuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby 2017 na Chrudimsku.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Fotograf Radek Pavlík nemusel na voliče čekat

Hlinsko - Ve volební místnosti umístěné v budově městského úřadu bylo živo víc, než v uplynulých letech. Vnímá to tak externí fotograf Chrudimského deníku Radek Pavlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení