Na biojarmarku můžete vidět, ochutnat a nakoupit zeleninu a ovoce od ekologických pěstitelů převážně z východočeského regionu, sýry, uherák i klobásky, pečivo, cereální výrobky, mošty, čaje a koření, čaj, kávu, kakao a čokoládu z férového obchodu Fair Trade, přírodní certifikovanou kosmetiku, ekologické prací a čistící prostředky, moderní prací plenky a další ekologicky příznivé zboží.

Po celý den pro vás bude připraven i bohatý doprovodný program. Divadelní a hudební vystoupení budou střídat moderované vstupy, ve kterých zástupci Svazu PRO-BIO a kontrolní organizace KEZ Chrudim pohovoří o zásadách a důvodech ekologického zemědělství a o kvalitě a bezpečnosti bioproduktů, s myšlenkou Férového obchodu Fair Trade vás seznámí zástupci organizace NaZemi. V infostanu se budete moci zeptat na vše, co vás o biopotravinách zajímá.
Při vaření v přímém přenosu můžete vidět i ochutnat, co se dá z biopotravin dobrého připravit, v dílnách si budete moci vlastnoručně vyzkoušet dojení, mlácení a mletí obilí, předení a tkaní. A samozřejmě nebudou chybět ani soutěže o ceny. Hostem biojarmarku bude i Budka NaZemi! Přijďte dát svůj hlas spravedlivému obchodu!

Program:
9:00 zahájení prodeje
9.30 slavnostní zahájení biojarmarku
10.00 Ham, ham, pohádka s písničkami, Divadýlko z pytlíčku
11.00 BIO vaření v přímém přenosu - lehký oběd
14.30 BIO vaření v přímém přenosu - odpolední svačinka
15.00 O kouzelném kozím bobku, Divadélko u tří koziček
15.30 vokální soubor Sunday šestet
16.00 hudební skupina Kolednice
17.00 ukončení biojarmarku

Přijďte se podívat, přijďte s námi posvačit či poobědvat BIO!