Na své si přijdou jak fanoušci filmových hitů letošního roku, tak milovníci klubové scény, děti či vyznavači dokumentární tvorby.

Bioleťák sezonu zahájil už tradiční úterní dokumentární tvorbou, tentokrát dokonce velmi symbolicky: Snímek Garáž natočili Chrudimáci a je o zdejších kapelách, zdejší hudební scéně a lidech kolem ní. Úterky budou zajímavým dokumentům patřit celé léto a vstup na ně je na rozdíl od ostatních promítacích dnů zdarma.
Dnes je na programu americké hudební drama Whiplash, na zítřek se připravuje promítání populární komedie pro celou rodinu Mimoni a například na sobotu je nachystána česká komedie Dvojníci.

Ještě větší filmové pecky na diváky čekají v druhé polovině července a také v srpnu. Půjde například o česko-slovenské drama Učitelka, jež sklidilo nadšené ovace při své premiéře na karlovarském filmovém festivalu.

„Chrudimské letní kino je letos nově vybaveno full HD projektorem. To ještě více zlepší kvalitu promítání," uvedl producent Bioleťáku Jan Axmann. Kino bylo digitalizováno vloni, vedle vyššího komfortu pro návštěvníky to umožnilo i pestřejší nabídku filmů.

Kromě úterních dokumentů, na něž je vstup volný, činí vstupné na každé představení 100 Kč. Promítá se vždy od 21.30 hodin, v srpnu od 21 hodin na počátku září, do kdy Bioleťák letos protáhne sezonu, už od 20.30 hodin. Projekce odpadají jen v případě nepříznivého počasí. V areálu je i stánek s občerstvením.

Odepisovaný areál bývalého letního kina láká od obnovení tamějších projekcí stále více příznivců.