Bizár, se kterým se policie setkala už vloni v září na Chrudimsku, tak pokračuje. „Pár aut s podivnými značkami stojí v Litomyšli a před pár dny jsem jedno potkal i v Pardubicích a Hradci Králové,“ řekl Jan Hrubý ze Svitav.

Členové Sekty „pravých“ Slovanů se na konci roku objevili ve větším počtu právě v Litomyšli. Policii však auta s falešnými registračními značkami neunikla.

„V posledním prosincovém týdnu minulého roku policisté z obvodního oddělení v Litomyšli v rámci silničních kontrol zastavili tři řidiče vozidel, kteří na sebe strhli pozornost kvůli neobvyklým tabulkám registračních značek. Ty nebyly vozidlům přiděleny jako registrační, tudíž vozidla nesplňovala podmínky provozu vozidel na pozemních komunikacích,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Hyundai s označením Asprina „parkuje“ u pětatřicítky od 25. prosince. Další dvě auta zachytila policie 28. prosince.

Psali jsme již:

Jedno auto stojí na pětatřicítce u rybářství, dvě policie odstavila na průtahu Litomyšlí naproti sokolovně. Vozy mají botičky a na čelních i bočních sklech plakáty. „Zajímá tě, proč mám botičku? Protože soukromá firma Policie České republiky nerespektuje platné ústavní zákony a občanský zákoník. Česká republika a Slovenská republika nejsou státní uskupení, jsou vedené jako soukromé společnosti v mezinárodním rejstříku soukromých firem v Londýně. Každý člověk může z podvodné korporace vystoupit ztrátou občanského průkazu a sebeurčí se jako svobodný živý člověk, který má nárok na své doklady i SPZ,“ vysvětlují členové sekty na plakátu za okénky vozidel odstavených v Litomyšli.

Vozy mají botičky a na čelních i bočních sklech "vysvětlující" plakáty (pro větší rozlišení rozklikněte):

close Policie odstavila v Litomyšli na silnici I/35 auta sekty 'pravých' Slovanů. info Zdroj: Deník/Iveta Nádvorníková zoom_in Policie odstavila v Litomyšli na silnici I/35 auta sekty 'pravých' Slovanů.

Řidiči všech tří aut se navíc policistům prokázali neplatnými „doklady“. „Neuvedli svoji skutečnou totožnost, a tak byli předvedeni na místní oddělení policie. Po provedených úkonech kolegové pojali důvodné podezření, že by se mohli řidiči vyhýbat projednání přestupků, proto všem řidičům uložili kauce ve výši deset tisíc korun,“ doplnila Muzikantová.

Vše o sektě, která ctí útvar Djeržava Československaja a slovanský národ Gána Sepata - Čahínas, který má původ na ruském Uralu, si můžete přečíst zde:

Kauci však šoféři dosud neuhradili. „Z důvodu jejich nezaplacení byly na vozidla umístěny prostředky k zabránění odjezdu vozidel. Dokud řidiči kauci nezaplatí, budou všechna vozidla zajištěna botičkou,“ uzavřela policejní mluvčí. Navíc případem se zabývá Městský úřad v Litomyšli a dokud nebude ukončené správní řízení s řidiči, auta budou stát, kde jsou.

V Pardubickém kraji jezdí vozidel s neplatnými registračními značkami sekty hned několik. Falešné značky policie zaznamenala na vozech Renault, Hyundai, Ford nebo BMW. Vzhledem k tomu, že jsou neplatné, jedná se podle zákona o jízdu bez značek. To řeší zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. Podle něho se tento přestupek neřeší na místě a jde automaticky do správního řízení. Za jízdu bez platných značek hrozí pokuta pět až deset tisíc korun a zákaz činnosti na půl roku až rok.

Následující vložený facebookový odkaz vysvětluje znak v levé části vyfotografovaných registračních značek: