Fandíme vám, jen tak dál, jsme nadšeni. Samá superlativa lze číst v návštěvní knize umístěné u vchodu areálu bývalého letního kina v Lázeňské ulici. Sobotní Bleší trh spojený s dalším doprovodným programem vzbudil mezi lidmi nadšení. Přáli by si, aby se z akce stala nová tradice.

Bleší trhy jsou ve světě hodně populární a nyní se tato forma výhodného nákupu a prodeje vrací i do českých měst. V chrudimském letním kině prodávající rozbalili pultíky anebo si své věci rozložili na lavičkách. Ženy a dívky byly přímo nadšené z oblečení, které bylo možné koupit za pár korun. Také knížky byly levné, prodávající se jich zbavovali za cenu kolem dvacky. Čajovna Lůna potěšila bazárkem keramiky, zájemci si mohli ve tvořivé dílně natřít starou židli nebo vytvořit osobitou „placku“ na oblečení.

Kdo zavítal na Obžinky, jistě Bleší trh nevynechal. „Pokud se bude tato akce opakovat, a já doufám, že ano, přinesu také nějaké věci z domova. Proč je vyhazovat, když mohou ještě někomu udělat radost nebo užitek,“ řekla jedna z návštěvnic akce, která se představila jako Lenka.