SLATIŇANY

Vzhledem k dlouhodobému intenzivnímu sněžení vyhlásil v pátek 8. ledna 2010 v 13:00 hodin starosta města MVDr. Ivan Jeník ve městě Slatiňany a jeho místních částech Škrovád, Kunčí, Trpišov a Kochánovice kalamitní stav, tzn. že zimní údržba místních komunikací, chodníků a průjezdních úseků silnic se provádí bez ohledu na stanovené pořadí údržby komunikací – přednostně na dopravně významných komunikacích. Stav kalamity bude trvat do odvolání, které bude vyhlášeno v okamžiku, kdy pominou současné nepříznivé klimatické podmínky, a nebude docházet k prodlužování doby potřebné k odklízení sněhu na komunikacích. Město Slatiňany touto cestou žádá všechny občany o zabezpečení maximální průjezdnosti komunikací, tak aby bylo možno efektivně odklízet sníh. Především se jedná o to, aby vozidla neparkovala podél cest a nebránila tak zimní údržbě.
Děkujeme občanům za pochopení.

Ivan Jeník, starosta v.r.

TŘEMOŠNICKO:

Sněhová kalamita zasáhla celou republiku, ale i oblast pod Železnými horami na okrese Chrudim. Sjízdnost silnic po ránu byla velice dobrá, neboť nepadal sníh a vozovka byla po chemickém ošetření. Během dopoledne začal intenzivně padat sníh a chemický posyp se nyní mine účinkem. Na silnicích v oblasti Třemošnicka je cca 5-7 cm sněhu, sníh dále padá a vznikají sněhové jazyky. Pracovníci správy a údržby silnic, cechmistrovství Třemošnice vyjeli v plné pohotovosti a snaží se udržet sjízdnost silnic.

Vedoucí technických služeb v Třemošnici p. Dvořák uvedl, že jejich pracovníci včas vyjeli na odstranění sněhu na chodnících a k tomu využívají dva malé traktůrky s pluhem. Dále vyjel jejich traktor s pluhem, který též odstraňoval sníh z místních komunikací. K tomu, aby vše zvládli, povolali soukromníka s pluhem a to M. Pechu, který jim vypomáhá s odstraňováním sněhu z místních komunikací. Sněhová fréza, kterou koupili nedávno je stavěná na více sněhu a tak ji zatím nepoužili. V obci Běstvině si majitelé před svým rod.domkem sníh sami vymetali, toto samé bylo vidět i v Třemošnici.

Pavel Kalina, fotoreportér