Místo očekávané větrné smršti, bouřkové kalamity a přívalových dešťů přišel v noci z úterý na středu na většinu území Pardubického kraje pouze déšť. Chmurná předpověď, jež varovala před škodami, které může počasí napáchat, se naštěstí nenaplnila.


Místo kalamity klid

Na možnou kalamitu se předem připravovaly obce, ale především pak hasiči. Místo rušné noci však zažili paradoxně ukázkově klidnou noc.

„Po celém území Pardubického kraje jsme v souvislosti s ohlášenými bouřemi nezaznamenali ani jediný výjezd,“ potvrdil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Bez práce ovšem hasiči na Pardubicku přece jen nezůstali, i když se jednalo o opačný extrém. Místo vody totiž měli plné ruce práce s ohněm.
„Kolem devatenácté hodiny jsme přijali oznámení o požáru lesní školky mezi Starými Holicemi a Borohrádkem,“ uvedl velitel zásahu Vítězslav Felcman.

Na místě se s ohněm potýkali jak profesionální, tak dobrovolní hasiči z Holic, ale i dobrovolné jednotky z Horního Jelení, Dolní Rovně a Ostřetína. Likvidace požáru zabrala hasičům několik hodin a škoda byla na místě vyčíslena přibližně na padesát tisíc korun. Holičtí hasiči vůbec měli v úterý plno práce. Zasahovali totiž i u požáru chatky, kde nalezli granát a vzápětí i u dopravní nehody v Dolní Rovni, kdy auto skončilo převrácené na zahradě rodinného domu.