„Dostali jsme Hlinsko do obecného povědomí. Snažíme se spolupracovat s agenturou CzechInvest, abychom dokázali udělat zprostředkovatelskou činnost maximálně možnou," říká hlinecký starosta Miroslav Krčil.

Snahy radnice vítají i oslovení Hlinečtí. „Je to fajn, že se město snaží, ale nevím, proč se zatím nic nedaří," uvedla například jedna z místních obyvatelek. Důvod je prostý.

„Kontaktovalo nás několik potenciálních investorů, ale vždy jsme doplatili na to, že Hlinsko nemá v současné době aktivní páku, například v podobě vhodného pozemku či prostor ve vlastnictví města, které bychom mohli nabídnout," vysvětluje starosta.

Hlinsko tak podle jeho slov funguje v jednáních zatím pouze jako prostředník, který aktivně vyhledává možnosti, láká k prohlídkám prostor a domlouvá schůzky, ale poté už jen v pozici diváka sleduje, jak se vlastník pozemků s potenciálním investorem snaží dohodnout.

Největší zájem projevily společnosti o areál bývalé Ety. „Ale jelikož není v našich rukou, jednání skončila na vysoké ceně a dalších podmínkách, které my neovlivníme," dodává Miroslav Krčil s tím, že vedení radnice už činí kroky, které povedou ke koupi vhodného brownfieldu, aby se mohlo samo pustit do jednání s vlastními podmínkami.