Například Dům dětí a mládeže Chrudim pořádá od pondělí do pátku příměstský tábor nazvaný Detektivní škola. „Děti se u nás určitě nudit nebudou," odpovídá s úsměvem na rtech ředitelka DDM Chrudim Lenka Sedláková.

Na programu je totiž například hra na vyšetřovatele, během níž budou malí účastníci třeba snímat otisky prstů. Nicméně jejich denní činnosti nebudou připomínat detektivní seriál. Jak ředitelka Sedláková poznamenává, vše bude ve formě hry. Ve čtvrtek navíc děti čeká i výlet na Ochoz. Do detektivní školy je možné se ještě přihlásit. Místa jsou, nicméně v ceně příměstského táboru je i oběd, a tak je třeba přihlášku odeslat ještě tento den.

Divadla i hry

Jarní prázdniny budou moci školáci náhle překypující volnem strávit také v DDM Hlinsko, které připravilo program na každý den v týdnu. Rodiče mohou děti přihlásit i jen na jednotlivé dny, stačí zavolat den předem. Na pondělí je naplánovaná například výprava do bazénu a výtvarná dílna, ve středu bruslení doplněné odpoledne výtvarnou činností a podobně.

Také Dům dětí a mládeže Heřmanův Městec připravil na jarní prázdniny celou řadu aktivit, nicméně kvůli chřipkové epidemii a malému počtu dětí je musel zrušit.

Jarní prázdniny se ponesou také v duchu speciálních divadelních představení. Na malé scéně Divadla Karla Pippicha se v úterý 23. února od pěti hodin odpoledne uskuteční představení S čerty nejsou žerty v podání loutkářského souboru Ahoj. O den později na stejném jevišti vystoupí další loutky, tentokrát v pohádce Paleček, kterou zde sehraje Jiří Polehňa od sedmnácti hodin. Součástí představení bude premiéra výstavy Maňáskové království.

Když už je řeč o výstavách, tak Regionální muzeum v Chrudimi dnes otevírá novou expozici nazvanou Papírový svět očima modelářů. Tu dozajista ocení hračičkové a modeláři všech věkových kategorií, neboť se v expozici objeví papírové modely různých měřítek – například formule, závodní auta, motocykly, vlaky, zemědělská nebo vojenská technika a své místo tu najdou i modely domů, kostelů a dalších staveb.

Raději sport

Kdo neholduje kultuře, může strávit volný čas například na ledové ploše nebo v bazénu. Plavecký bazén v Hlinsku na dobu jarních prázdnin změnil otevírací dobu – v pondělí bude otevřeno od 10 do 21, v úterý od 13 do 21 a ve středu od 15 do 21 hodin.

Vedení sportovních zařízení ve Skutči také pro nadcházející týden změnilo otevírací dobu. Zimní stadion bude pro veřejné bruslení otevřený každý den od 14 do 16 hodin. Plavecký bazén z drobnými výkyvy většinou od půl sedmé do jedenácti a pak od jedné do sedmi večer.

Michaela Vávrová