V Prachovicích se koná Pálení čarodejnic od 19 hodinhřištěm, připraven je ilampionový průvod.

Čarodějnická škola a lampionový průvod

V 18.30 hodin začíná na náměstí Míru v Třemošnice zábavná akce pro děti.Přijďte v čarodějnické masce a hrejte si s námi," zkazujípořadatelé.Lampiónový průvodzačne ve 20.15 hodin, který bude následovat právě po čarodějné škole.Průvod půjde k ohni na sídliště, kde bude možné opéci si svůj špekáček.

Létání a pálení čarodějnic ve Skutči

Rej začne v tradiční svátek bude zahájenza soumraku mezi 17. a 18. hodinouv areálu Městských sportovišť ve Skutči. Velká hranice vzplanepo zahoukání prvního nočního ptáka po 20.hodině noční. Zajištěny budou stánky s občerstvením, kulturní program a soutěže pro nejmenší, ohromná hranice pro upálení čarodějnice, menší hranice na opékání, klacky a jiné propriety pro opékání budou samo sebou připraveny. Hudebnídoprovod večera zajistí DJ Luděk Dostál. Masky čarodějů i čarodějek, černokněžníků i černokněžnic jsou vítány.

Jízda krámů

Jízda krámů Obec Vlčnov na Moravě pořádá Jízdu králů, obec Horka v Čechách pořádá Jízdu krámů (krám - zemědělská dopravní technika). Srdečně jste zváni do průvodu.Sraz účastníků je od 15 do 17 hodin před hospodou U Kapličky. Čeká vás lidová muzika, veselice s velikou tombolou, gulášek, klobásky, opékané sele, zmrzlina a mnohé další.

Koniášův potlach

Již potřetí se v prostoru vedle chrudimského Divadla Karla Pippicha uskuteční Koniášův potlach. Hranice bude zapálena v 18.30 hodin. Připraveno je občerstvení i hudební doprovod.

VHlinsku bude hořet hranice U lípy

Program Pálení čarodějnic v Hlinsku začne v 17 hodin, připraveny jsou soutěže o nejhezčí masku. Lampionový průvod vyjde od haly zimního stadionu ve 20 hodin. Na účastníky čeká také překvapení.