Dvakrát týdně aqua aerobic v bazénu, třikrát týdně cvičení v tělocvičně. Účastnice soutěže Hubněte s Deníkem si opravdu dávají pořádně do těla.
Do zrcadlového sálu v chrudimské sportovní hale chodí s cvičitelkou Vlaďkou Bartlovou a dalšími ženami a dívkami každé neděli, pondělí a středu.

Tělocvična vždycky praská ve švech, holky cvičí na bedně, s činkami, gumou nebo overballem. A Vlaďka je rozhodně nešetří, její povzbuzování a pokyny jsou mnohdy slyšet i venku před tělocvičnou.

Pět hodin cvičení týdně je náročné nejen na fyzičku, ale i na čas. Jak to naše soutěžící zvládají? „Děti už jsou odrostlé, takže mám na cvičení času dost,“ svěřuje se Jana Kloferová. Podobně hovoří i druhá Jana mezi soutěžícími – Mlatečková. „Také to zvládám to v pohodě, nemám s tím problém,“ přikyvuje.

Velkou oporu mají všechny v rodině. „Manžel je momentálně mimo republiku, ale když potřebuji, pohlídá mi děti jeho osmnáctiletá dcera,“ přibližuje Lucie Oberreiterová.

„S pomocí tchyně a manžela to zvládám. Manžel mě podporuje, už se také těší na ta shozená kila,“ připojuje se s chválou rodiny Michaela Doležalová.