Festival klasické hudby nabídne v období od 18. března do 13. května 2018 celkem 15 koncertů a představení. Vedle výše zmíněného zahajovacího koncertu se mohou návštěvníci těšit na operu, operetu, komorní koncerty v kostelech či dva velké koncerty na zimním stadionu.
„Osobně se velice těším na Carminu Buranu v podání opavského divadla. Režisér a choreograf Valerij Globa, který v inscenaci sám tančí, dokázal tuto kantátu skvěle scénicky vystihnout,“ říká organizátorka festivalu Lenka Frídlová.

V programu festivalu se každoročně objevuje také přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů. A nejen tou cílí festival na mladší publikum. Ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice si pořadatelé připravili také dva koncerty pro školy.

Svou premiéru na festivalu bude mít sopranistka Jolana Slavíková, která se zpěvem začínala právě ve Skutči. Za hranicemi Skutče se letos odehrají tři koncerty. V Chrasti se tradičně představí regionální tělesa, kostel na Chlumku v Luži přivítá renesanční a barokní hudbu a nově se festival objeví také v Proseči, kde v evangelickém kostele oslaví svých 65 let Lubomír Brabec.

Zimní stadion poprvé rozezní nesmrtelné hity Michaela Jacksona. Pod taktovkou Martina Kumžáka zahraje Filharmonie Hradec Králové a Moondance Orchestra se sólisty v čele s Dashou. Největší pozornost na sebe strhl, dnes již vyprodaný, koncert skupiny Čechomor, který do Skutče přiláká téměř tisíc návštěvníků. (mz)