V sokolovně se vystřídalo téměř 800 soutěžících a diváků. K vidění bylo 42 soutěžních vystoupení souborů z Břeclavi, Mostu, Prahy, Chvaletic, Pardubic, Heřmanova Městce, Chotěboře, Hlinska, Chrudimi a chrasteckých skupin Discostars, DTŠ a TK Bohémia.

„Přestože prostory pro šatny zúčastněných souborů jsou velice malé a ani prostory pro diváky nepatří k největším, vládla v sokolovně již předvánoční pohodová atmosféra plná porozumění, pohody, tolerance a vzájemné fandění a oceňování kvalitních vystoupení soupeřů bouřlivým potleskem,“ zhodnotil soutěž pořadatel Bohumil Černý z TŠ Bohémia.

Hlavní cenou „Cena starosty města Chrasti za důkaz toho, že tančit se dá v každém věku“ získal soubor Mütter Team z TK Besta Chrudim, ve kterém tančilo 24 žen zralého věku, jež se nebály jít soutěžit s kolektivy mládeže.

Z celkem deseti soutěží nasbíraly nejvíce vítězství (celkem 5) skupiny z TK Besta Chrudim, které ve sbírání vítězných vavřínů doplnil soubor ZUŠ Slatiňany a P.F.D. CREW Chotě z TSKC Chrast s báječným streetovým vystoupení „Hip hop z klobouku“ na motivy známých večerníčků o králících kouzelníka Fokustona.

Soubory chrasteckých pořadatelů dosáhly dvakrát na stříbrnou příčku a na 4. místo. Tato umístění jsou velice cenná, protože se představili v soutěžních premiérách nových předtančení.

O předání cen, které místo medailí měly tvar velkých vánočních ozdob příslušné barvy, se podělil starosta města Jiří Andrýs s místostarostkou Martinou Lacmanovou. Soutěž proběhla za finanční podpory města Chrast a Pardubického kraje.

(bč,ron)