Už o premiérovém setkání sousedé přinesli cukroví nebo chlebíčky, k zahřátí posloužilo svařené víno. Letos tomu nebude jinak, ale novinky zcela jistě jsou. "Vždycky jsme zpívali za doprovodu kytary, teď k ní přibudou i varhany a naše hlasy posílí dvě poloprofesionální zpěvačky. Sejdeme se na jiném místě, a to u betléma před kostelem, takže zpívání koled dostane krásnou vánoční atmosféru," doplnila Jana Nesměráková.

Zdroj: Deník

Ve středu 7. prosince zazní nejkrásnější české koledy také v Bojanově. Na návsi městyse lidé zpívají už od počátku akce Deníku a velkou zásluhu na tom má místní učitelka Darja Michálková, která vede tamní dětský sbor.

Při akci Česko zpívá koledy se sejdou lidé na stovkách míst v celé republice a zazpívají si ve stejný čas šest vybraných koled. Budou to: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu PDF ke stažení zpěvník. Ve středu také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.