Pozůstalí pečující o hroby si teď stěžují, že musí nosit těžké konve z příliš velké dálky. „Já jsem ještě relativně mladá, ale pro moji maminku nebo i pro jiné starší lidi to není jednoduché. Už jsme o tom mluvili se zástupci města, ale bylo nám řečeno, že se to opravovat nebude, protože by to stálo hodně peněz,“ konstatuje Chrudimačka Jolana Pelikánová.

Podobně hovoří i Milada Šnorová: „Docela se nadřu, protože té vody potřebuji víc, takže často nesu i dvě konve naráz,“ říká návštěvnice hřbitova.

Hřbitovní inventář je majetkem města, ale jeho běžnou správu vykonává servisní organizace Technické služby Chrudim. Ředitel této organizace, Zdeněk Kolář, však nemá pro lidi potěšující informaci. „Na hřbitově jsme kvůli havárii kladli nové vodovodní vedení, ale výměna odbočky na toto místo by byla problematická. Takže jsme ji vůbec nerealizovali a ani se k tomu v nejbližší době nechystáme,“ sdělil Zdeněk Kolář. Nevyloučil ale, že se v budoucnu tato záležitost znovu stane námětem některých jednání s příslušnými osobami na chrudimské radnici.