Tato situace potrvá až do konce června, kdy rekonstrukce mostní konstrukce skončí."Hned první den jsem si vyzkoušela, jaké to je. Lidé chtěli vystoupit, nebylo nás málo, ale autobus jel dál a my jsme absolvovali vyhlídkovou jízdu kolem řeky a dál úzkými uličkami," řekla seniorka Libuše, která jezdí do nemocnice jednou za týden.

Přes Chrudimku se pěší dostanou díky provizorní lávce.
VIDEO: Most u Tesca vydržel do Velikonoc. Už se do něj zakousl bagr

"Na telefonický dotaz, zda by tato linka nemohla obsluhovat i zastávku u nemocnice, bylo pracovníkem Odboru dopravy a silničního hospodářství, oddělení dopravní obslužnosti Pardubického kraje sděleno, že toto není možné," uvedl starosta Hrochova Týnce Aleš Vašek na webu města a přidal bližší vysvětlení.

To je totožné s vyjádřením tiskového oddělení Krajského úřadu v Pardubicích, které Deník požádal o vyjádření.

"V rámci výlukového jízdního řádu platného v průběhu dubna až června z důvodu rekonstrukce mostu u OC Tesco na silnici I/17, tedy investice ŘSD, nejsme bohužel schopni z hlediska dopravní technologie, oběhů autobusů a nastavených objízdných tras obsluhovat zastávku u nemocnice autobusy z Hrochova Týnce. Výjimkou je ranní spoj s odjezdem z Hrochova Týnce v 7:25," uvedl tiskový mluvčí kraje Dominik Barták. Cestující mohou podle jeho slov po příjezdu do Chrudimi využít městskou hromadnou dopravu, která je z důvodu uzavírek ve městě zdarma do 30.června.

V souvislosti s uvedenými uzavírkami přepravuje městská autobusová doprava v Chrudimi cestující bezplatně, a to až do 30. června.

Těm, kteří mají již zakoupenou jízdenku na čipové kartě, bude cestou dopravce vráceno jízdné na informační kanceláři. S ohledem na plánované zapojení MAD Chrudim do IREDO Pardubického kraje od 1. 7. 2024 bude výměna karet a vrácení zůstatku probíhat v období od 1. května. do 31. srpna.