VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete mít radost? Darujte ji! Zítra je Peříčkový den

Chrudimsko – Dobrovolníci odění do žlutých triček zítra budou se zapečetěnými pokladničkami procházet chrudimskými ulicemi.

31.3.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Krutiš Dalibor

Jejich úkolem je prodat co největší počet peříčkových broží. Peříčkový den se letos koná úplně poprvé. Jeho pořadatelem je Kuře a jeho sbírkové konto Pomozte dětem. Výtěžek jde na podporu organizací pomáhajícím ohroženým a znevýhodněným dětem. Mezi padesátkou vybraných organizací je i chrudimské Centrum J.J. Pestalozziho.

Podpora dětí

O podporu se chrudimská společnost uchází s projektem Poradenské centrum pro děti a mládež. Jeho cílem je podpora celkového osobnostního rozvoje dětí z dětských domovů a pěstounské péče. Učí je dovednostem pro samostatný život v oblasti práce, bydlení, hospodaření, péče o domácnost a vztahy. Pokud přispějete na tento projekt, pomůžete dětem žijícím v Pardubickém, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina.

V letošním roce Kuře dospívá, a jak už to v období dospívání bývá, prochází velkými změnami.

Kupříkladu nový systém přerozdělování vybraných peněz zaručuje ještě rychlejší přísun financí potřebným organizacím, než tomu bylo doposud. Pomáhající organizace se staly partnery, svoje projekty propagují už v průběhu kampaně a dárce dopředu ví, komu konkrétní částky poputují a k čemu budou použity. Pomozte dětem, společný projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, rozdělil za 18 let dětem přes 202 milionů korun.

„Novým modelem dáváme organizacím šanci v pravý moment mobilizovat třeba pomocí sociálních sítí své příznivce, aby jejich projekty nezůstaly těsně pod čarou, která oddělí projekty podpořené a nepodpořené. Kreativitě se při tom meze nekladou," objasňuje Martin Fuk, předseda správní rady Nadace rozvoje občanské společnosti.

TOP padesát

Kuře má na seznamu TOP 50 organizací, které byly vybrány na základě zaslaných žádostí a následného veřejného výběrového řízení.

Cílem bylo vybrat projekty organizací, které nejúčinněji pomohou ohroženým a znevýhodněným dětem napříč celou ČR. Pořadí organizací je stanovené podle výsledků hodnocení. Kuře na svém webu vždy zveřejní konkrétní projekt, na který se aktuálně vybírá a je na seznamu na prvním místě. Jakmile se vybere potřebná cílová částka, posouvá se na první místo další organizace v pořadí. Máte tak šanci rozhodnout se, zda ten či onen projekt chcete podpořit, nebo počkáte na některý z těch, které jsou uvedeny v souhrnné tabulce v abecedním pořadí.

Autor: Redakce

31.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby 2017 na Chrudimsku.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Fotograf Radek Pavlík nemusel na voliče čekat

Hlinsko - Ve volební místnosti umístěné v budově městského úřadu bylo živo víc, než v uplynulých letech. Vnímá to tak externí fotograf Chrudimského deníku Radek Pavlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení