"Jde o tradiční součást korunovačních klenotů. Jablko je tvořené dutou zlatou koulí, která je na povrchu rozdělena do tří ploch pomocí zlatých pásků posázenými emeraldy, rubíny, safíry a diamanty. Představuje křesťanský svět křížem umístěným na jeho vrcholu. Tři plochy oddělené pásky drahých kamenů pak znázorňují tři středověké kontinenty," popsala vzhled nových ozdob z Oflendy mluvčí firmy Koulier Kateřina Goroškov Řeháková.

V Ústí nad Orlicí se šily skutečné vlajky pro dnešní královskou korunovaci:

Ke korunovaci krále Karla III. šili v Ústí nad Orlicí vlajky o 106
FOTO: Firma z Ústí nad Orlicí ušila 800 vlajek pro korunovaci krále Karla III.

 Korunovační ozdoby Koulier daly vzniknout Královské kolekci a již nyní jsou v nabídce e-shopu sklárny. 

Královská kolekce značky Koulier zahrnuje:

· koule ve velikosti 8 a 10 cm v jednom dekoru – menší za cenu 765 Kč, větší za 945 Kč

· jedno-koulová špice ve dvou velikostech 8 a 10 cm, menší za cenu 1 220 Kč, větší za 1980 Kč

Samotné dekorování jedné ozdoby zabralo malířkám jednu a půl hodiny. Koule byly vyvzorovány v jedné barevnosti a nezdobí je sice pravé diamanty, ale české skleněné kameny a broušené krystaly.

"Na ozdobu jedné koule ve velikosti deseti centimetrů bylo použito 175 skleněných krystalů a kamenů. Aby bylo docíleno požadované barvy ozdoby, musela být každá koule dvakrát smočena. Sklárna Koulier nabídla kolekci rovněž anglickým prodejcům," doplnila mluvčí. 

Krásná čtyřmetrová jedle pochází ze Žďáru nad Sázavou.
Skleněné ozdoby z Chrudimska vzbuzují úžas v Bruselu

„Koulier na Oflendě nikdy nespí. A abychom se svým zákazníkům připomínali i v jiných ročních obdobích než pouze v předvánočním čase, snažíme se reagovat rovněž na aktuální dění nejenom u nás doma, ale i ve světě. Inspirace na výrobu skleněných ručně vyzdobených a foukaných ozdob na motivy britských korunovačních klenotů přišla poměrně rychle. A ještě rychleji šikovné ruce českých sklářek tento nápad zhmotnily,“ řekla Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier.