VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinečtí získali významné funkce v prezidiu ČHJ

HLINSKO/DREVNIKY - V sobotu 24. listopadu se v sále restaurace v Drevnikách na Příbramsku konal IV. řádný sjezd České hasičské jednoty.

30.11.2007
SDÍLEJ:

Vedení sboru podává hodnotící zprávu.Foto: Radek Pavlík

Toho se zúčastnili nejen členové hlineckého hasičského sboru, ale i členové okolních sborů registrovaných u České hasičské jednoty. Obnovená ČHJ zahájila svou činnost v roce 1990 s cílem vytvořit organizaci na demokratických principech a pokračovat v tradici, kterou založili naši předkové a na kterou byli tak hrdi. Sdružuje kolem 6500 členů ve 152 hasičských sborech a v pěti župách: Povltavské, Sionské, První východočeské, Sv. Markéty a Podvysocké. Veškeré funkce v jednotě jsou funkcemi čestnými a bezplatnými. Činnost ČHJ potvrzuje obětavost členů a připravenost našich dobrovolných hasičů sborů pomáhat spoluobčanům při požárech, povodních a dalších krizových situacích. Vedle toho se zaměřuje na zajišťování úkolů spojených s vypsanými granty, zajišťování soutěží, odbornou přípravu a práci s mládeží. V současné době je v našich řadách dostatek aktivních členů, připravených nezištně pomáhat svým spoluobčanům bez ohledu na své osobní zájmy i zdraví, často pouze s minimálním technickým vybavením a nedostatečnými technickými prostředky.

Nejvyšším orgánem ČHJ je sjezd. Ten letošní měl charakter čistě pracovní a byl svolán v souladu se stanovami po pěti letech od posledního sjezdu. První východočeskou župu ČHJ, která působí v našem regionu a do níž patří i hasičský sbor ČHJ Hlinsko, zde zastupovalo 38 delegátů. Na úvod prezident ČHJ Vasil Silvestr Pekar přednesl zprávu o činnosti ČHJ po III. řádném sjezdu. Následovala zpráva ústřední revizní komise. Odpoledne jednání otevřela členka prezidia ČHJ Alena Unčovská, která seznámila přítomné delegáty s činností dětí a mládeže. Pak následovaly volby do ústředních orgánů České hasičské jednoty.

Z Hlinska byli zvoleni následující činovníci: do funkce I. náměstka prezidenta ČHJ Vladimír Komínek, do funkce člena prezidia ČHJ Milan Jindřichovský, Ladislav Kadlec a Alena Unčovská a do funkce předsedy ústřední revizní komise Ladislav Kropáček. Z našeho okolí rozšířili řady členů prezidia ještě zástupci z Krásného, Včelákova a Přelouče.

30.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby. Ilustrační foto.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Jiří Kajínek.
39

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Fotograf Radek Pavlík nemusel na voliče čekat

Hlinsko - Ve volební místnosti umístěné v budově městského úřadu bylo živo víc, než v uplynulých letech. Vnímá to tak externí fotograf Chrudimského deníku Radek Pavlík.

Senioři přenosnou volební urnu netrpělivě vyhlíželi

Heřmanův Městec - Hodiny ukazují devět ráno a před salonkem v heřmanoměsteckém Domově pro seniory už netrpělivě čeká houf voličů. „Tak kde jsou,“ bručí si pod vousy a v rukou třímají modré obálky. Náhle doslova přibíhají dvě členky volební komise s přenosnou urnou, na stole rozkládají akta a rezervní sady volebních lístků a může se začít.

Okrsková komise objevila špatné sady volebních lístků

Chrudim - V jedné okrskové komisi v Chrudimi objevili její členové špatné volební lístky. Jak uvedl za oddělení vnitřních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje Cyril Štangl, sady nebyly kompletní.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení