Na město se s žádostí o finanční odškodnění obrátila k pátku již desítka lidí. Vloni, kdy za úklid většiny chodníků neodpovídala radnice, evidovalo město pouze tři podobné případy.

„K letošním úrazům došlo od 8. ledna do 29. ledna v různých částech města, těžko hovořit o nejnebezpečnějších úsecích. Ve všech případech se jednalo o ambulantně ošetřené zlomeniny končetin,“ uvádí mluvčí chrudimského městského úřadu Sylva Drašnarová.

Chrudim je pro podobné případy pojištěna, zaplatit ale musí spoluúčast na pojistném plnění do výše pěti tisíc korun. Již v polovině zimy je tedy jasné, že úrazy přijdou chrudimskou pokladnu minimálně na desítky tisíc korun.

Najdou se i tací, kteří se na chrudimskou radnici s žádostí o náhradu škody nakonec neobrátí. „K tomu došlo i v případě zraněného chrudimského zastupitele, který mi však sdělil, že náhradu požadovat nebude,“ doplňuje tiskovou mluvčí chrudimský starosta Jan Čechlovský.

S písemným oznámením o úrazu se lidé mohou obrátit na oddělení správy majetku na Resselově náměstí. Zprávu lze sepsat i přímo tady, možné je i její zaslání e–mailem. V hlášení musí být přesně vyznačeno místo úrazu, hodí se i fotografie pořízená například mobilním telefonem. Užiteční mohou být i případní svědkové úrazu.