Dvě největší města našeho okresu budou jako jediná reprezentovat Pardubický kraj v celostátní soutěži Cesty městy.

Chrudim, která vloni s projektem Široké ulice nezískala žádné z předních umístění, jde do „boje“ s rekonstruovanou Filištínskou ulicí.

„Tato soutěž se nezaměřuje pouze na jízdu motorových vozidel. odborná komise hodnotí i pohyb chodců, parkování nebo odpočinková místa. Toto vše Filištínská ulice má,“ říká starosta Chrudimě Jan Čechlovský.

V celostátní „hře“ je se svým projektem další reprezentant kraje, město Hlinsko. To přihlásilo svůj projekt rekonstrukce Šafaříkovy ulice v centru města. Cílem úprav této komunikace bylo poskytnout více prostoru pěším a cyklistům a zároveň zklidnit dopravu automobilovou, zejména u místní základní školy a v okolí obytných domů a přilehlého parku.

„Obě města navštíví odborná hodnotící komise a seznámí se s projekty. Prohlídky, vedené vždy místním zástupcem, doplní informace v přihláškách. Následně komise rozhodne o vítězných projektech i o laureátech dvou zvláštních cen. Slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže se uskuteční 18. září v rámci Evropského týdne mobility,“ popsal Radek Patrný z Nadace Partnerství.