Chrudimský starosta Petr Řezníček si tak mohl převzít v jihokorejském městě Songpa cenu za vynikající druhé místo jednoho ze dvou projektů, se kterými se Chrudim ucházela o mezinárodní uznání v letošním ročníku soutěže.

O radost z úspěchu se přímo v Koreji se starostou podělily také úřednice městského úřadu Šárka Trunečková a Tamara Volejníková, jež Petra Řezníčka na jeho cestě doprovázejí. Vlastní vyhlašování výsledků pak sledoval na dálku také samotný autor projektu Muzea barokních soch a někdejší chrudimský radní Luboš Jelínek. Ten se s námi rovněž podělil o své první pocity.

„Muzeum ve světě obstálo v porovnání se 750 projekty realizovanými někdy i za desítky milionů dolarů. Porotu zřejmě zaujalo, že náš projekt má hlavu a patu a je dobře integrovaný do života města. Navíc řeší dlouhodobě i problematiku ochrany památek. Teď už je jen na nás, abychom v díle pokračovali,” řekl Jelínek.

Za úspěch města lze označit i finálovou účast dalšího projektu, ve kterém se Chrudim souhrnně a samostatně prezentovala jako „město, kde stojí za to žít”. Což byl ostatně slogan, který byl zároveň hlavním mottem celé soutěže.

Mezi více než 70 dalšími finalisty byly letos hojně zastoupeny především nejrůznější asijské země.

Video z předávání ceny The LiwCom Awards 2011
Zdroj: Youtube