Těšit se můžete na běh napříč Chrudimí i na ukázky výsadkářů, jako padákové seskoky, ukázky taktických činností, ukázky boje z blízka, ukázky bojové techniky, výzbroje, výstroje a další. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Dobrovolné startovné tříkilometrového charitativního běhu z Klášterních zahrad na vojenské letiště půjde v plné výši ve prospěch Vojenského fondu solidarity.

„Ten byl zřízen k řešení takových událostí, jako je i tragická událost tří nedávno padlých vojáků v Afghánistánu. Do kasiček bude možné přispívat i po běhu v prostorách letiště Výsadkového praporu,“ uvedl organizátor akce Zdeněk Kolář.

Běh startuje v 10 hodin dopoledne, každoročně se ho účastní kolem 500 lidí.

Poté se program oslav přesune na samotné letiště, v rámci oslav výsadkářů se diváci mohou těšit na den otevřených dveří v kasárnách, lidem se pochlubí s historickou i moderní technikou. A nejatraktivnější samozřejmě budou jako každoročně seskoky včetně těch na historických padácích. Na odpoledne je pak připraveno grilování a koncert kapel Wječna žízeň, Klondaik a Project F.

Celá akce se koná k 72. výročí vzniku výsadkových jednotek, 25. výročí vzniku 4. brigády rychlého nasazení a 43. chrudimského výsadkového praporu.

Pro více informací klikejte zde.