Diváků bylo hodně a my jsme rádi, že jste se přišli podívat, jak proti sobě hrají profesionálové z řad hasičů a policistůa svým dobrovolným vstupným jste také přispěli na malého Honzíka, který onemocněl akutní leukémií. Malý Honzík je synem příslušníka HZS Pardubického kraje a do poslední chvíle se na hokej těšil a s tatínkem chystal. Jenže skončil opět v nemocnici. Jeho tatínek, profesionální hasič Josef Jiruše se postavil na led a hrál se svými kolegy. Dokonce dal první gól a hasiči vyhrávali 3:2. V závěru se ale na ledu strhl doslova tvrdý boj o puk.

Hasiči a policisté hráli hokej pro Honzíka

Nakonec vyhráli policisté nad hasiči 4:3. Mezitím byly pečlivě počítány vybrané peníze a s poslední vteřinou utkání bylo vybráno nádherných 52 820 korun pro Honzíka.

Slzy dojetí neskrýval otec nemocného Honzíka. „Moc vám všem děkuji, je to úžasné a chtěl bych vám říci, že vybrané peníze předám na hematologické oddělení nemocnice v Hradci Králové. S Honzíkem je tam dalších asi devět dětí, takhle vážně nemocných. Na oddělení je potřeba nové lůžko. I na něm bude náš Honzík ležet,“ řekl šťastný a dojatý Josef Jiruše.

Vendula Horáková, tisková mluvčí, HZS Pardubického kraje