„Jedná se o společný projekt obou škol, který byl podán v lednu do Integrovaného regionálního operačního programu v rámci Integrované územní investice Hradecko-pardubické aglomerace,“ říká starosta města Petr Řezníček a dodává: „Celkové náklady včetně zpracování projektů a zajištění dozorů činí 4 291 044 Kč, dotace je poskytnuta ve výši 3 861 940 Kč.“

Chemická laboratoř v základní škole Dr. J. Malíka dostane novou elektroinstalaci, rozvody vody, kanalizace a zemního plynu. Pořízeny budou nové pracovní stoly, stolní digestoř, elektrický ohřívač na vodu a skříňky. Dodavatelem této akce je firma Pavel Pachla – Sapio z Chrudimi, investice je ve výši 969 tisíc korun.

Počítačové učebny U Stadionu byly nevyhovující jak z hlediska uspořádání nábytku, tak z hlediska zastaralého hardware a software. Kromě učeben proběhne ve škole také rekonstrukce sociálního zařízení pro děti v přízemí, kde navíc vznikne toaleta pro invalidy. Nejlepší nabídku na stavební práce podala firma Geogard Chrudim, která se zavázala dílo odevzdat za 1,85 milionu korun. Informační a komunikační technologie dodá brněnská firma Engel, a to v hodnotě 1.030.872 Kč, nábytek v ceně 244.480 Kč potom firma KECIP Klášterec nad Ohří.

Obě akce budou dokončeny během srpna.