„Jedná se o společný projekt obou škol, který byl podán v lednu do Integrovaného regionálního operačního programu v rámci Integrované územní investice Hradecko-pardubické aglomerace,“ říká starosta města Petr Řezníček a dodává: „Celkové náklady včetně zpracování projektů a zajištění dozorů činí 4 291 044 Kč, dotace je poskytnuta ve výši 3 861 940 Kč.“

Chemická laboratoř v základní škole Dr. J. Malíka dostane novou elektroinstalaci, rozvody vody, kanalizace a zemního plynu. Pořízeny budou nové pracovní stoly, stolní digestoř, elektrický ohřívač na vodu a skříňky. Dodavatelem této akce je firma Pavel Pachla – Sapio z Chrudimi, investice je ve výši 969 tisíc korun.

Počítačové učebny U Stadionu byly nevyhovující jak z hlediska uspořádání nábytku, tak z hlediska zastaralého hardware a software. Kromě učeben proběhne ve škole také rekonstrukce sociálního zařízení pro děti v přízemí, kde navíc vznikne toaleta pro invalidy. Nejlepší nabídku na stavební práce podala firma Geogard Chrudim, která se zavázala dílo odevzdat za 1,85 milionu korun. Informační a komunikační technologie dodá brněnská firma Engel, a to v hodnotě 1.030.872 Kč, nábytek v ceně 244.480 Kč potom firma KECIP Klášterec nad Ohří.

Obě akce budou dokončeny během srpna. 

Ulice Dr. Milady Horákové je nyní od sportovišť dopravně izolována.
Stavba sjezdu ke sportovištím získává reálné obrysy