HC Chrudim - HC Slovan Moravská Třebová 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

To se jim především díky hattricku Uga Dobiáše podařilo. Střelec večera navíc na jeden gól nahrál a byl tak u všech branek svého týmu. Chrudim na začátku druhé poloviny první třetiny vedla už 2:0, ale ještě do jejího konce Slovan vyrovnal. Chrudimské v zápasu dvakrát zachránila tyč.

Nástup do zápasu měli Chrudimští parádní. Už po třiceti sekundách zužitkoval precizní Novákovu přihrávku Dobiáš. V 5. minutě mohlo být vyrovnáno, Faltus ale před odkrytou brankou promáchl. Ve 12. minutě vedla Chrudim 2:0 poté, co Dobiáš ujel po levé straně a jeho střelu hostující Vlach neudržel. Slovan dostal do hry v 15. minutě Langr, který se nenechal odstavit od puku a překonal Cvrčka. Minutu před první sirénou Klement neuhlídal Čikla a byť jeho zakončení Cvrček vyrazil, na dorážku Langra už nestačil. Ve druhé třetině ani domácí ani Moravská Třebová nevyužili žádnou ze šancí.

Po pěti minutách třetí třetiny podruhé v utkání zachránila Chrudimské tyčka, aby hned z protiútoku spálil obrovskou šanci Novák. Na začátku 49. minuty se už Chrudimští mohli radovat. Budinského střelu Vlach neudržel a před brankovištěm se nejlépe zorientoval Dobiáš. V 55. minutě měl čtvrtý gól na holi Karásek, ale jeho zakončení hostující brankař se štěstím betonem vytěsnil. Naprosto stejný zákrok si za další dvě minuty připsal i Cvrček na straně domácích a Slovanu tak nezbylo nic jiného než zkusit hru v šesti. V ní už po pár vteřinách zavezl puk do útočného pásma Novák a na zlatém podnosu ho předložil Dobiášovi, který tak střelou do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick.

Fakta - branky: 1. Dobiáš (Novák), 12. Haltuch (Dobiáš), 49. Dobiáš (Budinský), 59. Dobiáš (Novák, Plch) 15. Langr (Čikl), 19. Fibrich (Kobza). Vyloučení: 2:3 (bez využití). Střely: 32:33. Rozhodčí: Prchal Pošvář, Louda. Diváci: 201.
Chrudim: Cvrček - Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Klement - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, O. Polák.
M. Třebová: Vlach - Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Prokop, Schneider, Čikl, Pavlovský. Tomáš Straka