Nyní KYB využila svého předkupního práva a získala dalších 22 207 m2 pozemků za kupní cenu 13 368 614 Kč + DPH. Tím byl dokončen celý investiční záměr společnosti. „Jedná o prodej celkem 41 895 m2 pozemků. Investor nyní rozšíří výrobní kapacity stávajícího závodu, jenž občanům města nabízí nová pracovní místa ve strojírenském odvětví, které bylo pro Chrudim vždycky typické,“ řekl k této obchodní transakci starosta města Petr Řezníček.

Každý druhý automobil zakoupený v Japonsku a každý pátý zakoupený v ostatních zemích světa je vybaven tlumiči od společnosti KYB. Společnost KYB podle svých informací ale nevyrábí jen tlumiče pro automobily a motocykly, ale i portfolio hydraulických a elektronických zařízení s širokým využitím. Jsou to například posilovače řízení, elektronika pro automobily, výrobní a zemědělská zařízení, železnice, letadla, lodní doprava, tlumiče budov při zemětřesení, zařízení na zpracování a třídění odpadů, ale i invalidní vozíky atd.

V roce 2011 tato zařízení pomáhala při likvidaci následků ničivého zemětřesení a vlny tsunami v Japonsku. Šlo o přenosné sluneční kolektory a simulátory zemětřesení.