Chrudim řeší už dvě petice
CHRUDIM – Rada města bude zítra projednávat první dvě letošní petice. Je to její povinnost daná zákonem. Ten rovněž ukládá starostovi, aby autorům protestního dopisu osobně odpověděl.
Ilustrační foto
|
Foto: DENÍK/Vladimír Štumpf
Proti uvažované výstavbě rodinného domu v proluce mezi ulicemi Generála Uchytila a Budovatelů se zvedla vlna nevole mezi obyvateli. Ti chtějí zachovat kousek zeleně ve svém okolí. Druhá petice se týká humanizace sídliště U Stadionu. Její autoři, navzdory k závěrům veřejného projednávání, zřejmě tímto způsobem svůj nesouhlas umocňují.
„Výstavbu poblíž ulice Generála Uchytila vnímám jako nešťastné řešení. Tento pozemek je i územním plánem určen k odpočinku. Proto majetkoprávní odbor města zastupitelstvu prodej nedoporučil,“ uvádí místostarosta Petr Řezníček. Petice proti humanizaci sídliště u Stadionu je podle něj důkazem nepochopení úmyslu radnice, jež chce sídliště proměnit podle přání obyvatel.
Prezidentské volby 2023
Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v termínu 27. a 28. ledna 2023. Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním seriálu Prezidentský souboji Deníku. O novinách pak v denním zpravodajství z voleb.
Kandidáti na prezidenta, kteří postoupili do druhého kola
Andrej Babiš, Petr Pavel
Ostatní kandidáti na prezidenta
Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Tomáš Zima
Přinášíme také návod, jak volit, a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.
Monika Babišová, Klára Fischerová, Robert Neruda, Jitka Divišová
Podívat se také můžete, jak probíhaly prezidentské volby v roce 2018.