S patnáctiminutovým projevem vystoupil před desítkami účastníků člen Ústředního výboru KSČM Jaroslav Moučka. Ten kritizoval jak současnou vládu, tak americký imperialismus, volný trh a nadnárodní kapitál. Moučka označil komunisty za jedinou parlamentní stranu, která odmítá těmto modlám poklonkovat a zůstává věrná boji za sociálně spravedlivou společnost. Slovům řečníka pečlivě naslouchali již přesvědčení posluchači, převážně v důchodovém věku.
Hořká slova, zakončená Písní práce, vyměnili chrudimští studenti i rodiny s dětmi za Majáles na zdejším Resselově náměstí. Pod taktovkou Studentského parlamentu tu topolští hasiči vztyčili štíhlou májku. Představily se mažoretky chrudimského Sokola i pozvané hudební skupiny. Stánky nachystali i prodejci občerstvení a zmrzliny, těm ale dost chladné a větrné odpolednepříliš nepřálo.
Asi stovka recesistů se sešla také na třemošnickém náměstí. Účastníci pojali oslavy jako vzpomínku na časy, kdy se chodilo povinně do prvomájových průvodů. Lidé v pionýrských košilích s rudými šátky kolem krku, mávátka, srpy a kladiva. Nic z toho včera v Třemošnici nechybělo. Usměvaví lidé se pak přesunuli do nedaleké restaurace Křížovka, kde oslava 1. máje vyvrcholila vystoupením skupiny Punc aDJ Zdeňka Sasína.