Celková výše rozpočtu těmito změnami dosahuje 569,379 milionu korun. Radní schválili a zastupitelstvu doporučují učinit totéž daň z příjmu 3,5 milionu korun. Do kapitálových příjmů by měl být zapsán i dar chrudimské firmy Perfo Linea, jež che zlepšit technický stav zimního stadionu nákupem nových sedaček.

V návrhu rozpočtových změn jsou značné výdaje: oprava a údržba kanalizace v místních částech města za 700 tisíc korun, příprava investičních akcí za 1,5 milionu korun, kanalizační přípojka v ulici Čs. partyzánů za 480 tisíc nebo 820 tisíc na připojení městských objektů, zejména škol, na teplo z opatovické elektrárny. Výdaje jsou ale vyšší, než příjmy, a rozpočet musí být vyrovnaný. „Zapojili jsme 700 tisíc korun z Fondu rezerv. Dalších 2,8 milionu výdajů jsem z rozpočtu vyškrtal. Chceme–li investovat, musíme šetřit,“ řekl na tiskové konferenci starosta města Jan Čechlovský.

Kvůli úsporám si letos radnice nepořídí nový vůz, i když ho nutně potřebuje. Tři sta tisíc korun nebude město investovat do zdravotních a bezpečnostních řezů stromů v Městském parku, protože celý areál se má kompletně rekonstruovat. Sto tisíc korun je ušetřeno i v případě likvidace havraních hnízd. Letošní zima totiž byla tak mírná, že ptáci vyvedli své potomstvo dříve, než se původně předpokládalo.