Pocitová mapa je v internetovém prostředí teprve od středy, ale už v ní začínají přibývat označení. Zelené kolečko značící zanedbané prostředí se například ocitlo ve Slezské ulici nebo U Valchy.

Nejde ale jen o pocity, Chrudimáci se mohou vyjadřovat i k tomu, kde by stálo za to postavit velké dětské multifunkční hřiště anebo umístit kontejner na bioodpad.

Mají na to lhůtu do 20. května, po vyhodnocení budou výsledky sloužit jako jeden z dalších podkladů pro vylepšení města.

S pocitovou mapou přišla už v roce 2011 Luže. (Psali jsme ZDE) Město se tehdy prostřednictvím pocitové mapy ptalo občanů, kde se cítí dobře a kde ne, kde se bojí, kde je to ošklivé, kde tráví, volný čas, kam chodí randit a kde je naprostá nuda.

„Po mém nástupu na radnici, jsem zjistil, že téměř nic se tu nedělá koncepčně a starostové přicházejí a odcházejí a každý chce něco jiného. Ale ta hlavní linka města chybí, ač by měla být určena v široké shodě na dlouhou dobu,” řekl Deníku tehdejší starosta Radek Zeman, který na základě tohoto přesvědčení přivedl do města mladého nadějného architekta Davida Krause.