Starostové Chrudimě a Partille Jan Čechlovský a Stefan Svensson společně s honorárním konzulem České republiky ve Švédsku Antonínem Petrem sice plánovali akce, ale na oficiální svazek partnerství řeč nepřišla. „Naše spolupráce bude pokračovat, avšak zůstane tak, jak je,“ říká starosta Jan Čechlovský.

Švédové budou 1. září otevírat velké kulturní zařízení, a proto požádali, aby při slavnostním zahájení mohl v Partille vystoupit některý z chrudimských souborů. Protože se tento termín časově kryje s městskými slavnostmi, jejich účast na této tradiční chrudimské akci pro letošní rok odpadá. „Přislíbili ale, že přijedou v příštím roce a rovněž navštíví Loutkářskou Chrudim,“ dodal starosta.

Při jednání se rovněž hovořilo o oblasti péče o staré nebo zdravotně handicapované lidi. Obě strany se shodly, že uskuteční výměnné stáže pracovníků v sociální oblasti. Řeč přišla také na podnikání. Průmyslová oblast okolo Partille je rozsáhlá a podle názoru Švédů by české firmy jistě mohly s tamějšími podnikatelskými subjekty v blízké budoucnosti spolupracovat.