Nejen absolventi a bývalí pracovníci školy, ale i široká veřejnost a budoucí uchazeči o studium se mohou přijít seznámit se současnou podobou školy, jejími výsledky i prací  žáků.

„Za dvacet let existence školy odmaturovala více než tisícovka žáků. První absolventi tehdy ještě  pětiletých maturitních oborů ukončovali studium v roce 1997. Právě letos  k nám do prvního ročníku oboru hotelnictví nastoupila dcera jedné z tehdejších maturantek. Narození této slečny odložilo maturitu její maminky na září, jelikož se narodila v dubnu 1997. Jejich rodina nyní žije ve Světlé nad Sázavou a podnikají v oboru," říká Jaromír Pecina, ředitel chrudimské „hotelovky".

Zajímavým absolventem školy je podle jeho slov  Bořivoj Trejbal – ředitel pražské pobočky Emirates Airline o kterém psal Chrudimský deník v pondělním vydání.

„Řada absolventů se uplatňuje ve špičkových hotelech v tuzemsku i v zahraničí, mnohým se daří ve vlastní podnikatelské činnosti," pokračuje ředitel Pecina.
K největším úspěchům školy v její dosavadní dvacetileté historii patří loňský titul „Barman roku v kategorii flair" Václava Abrahama a jeho následné čtvrté místo na mistrovství světa ve Varšavě. Jako absolvent školy nyní prvenství mezi českými barmany obhájil a bude českou republiku reprezentovat na mistrovství světa barmanů v Číně.

V současné době hotelová škola nadále provozuje maturitní obory zaměřené na hotelnictví a cestovní ruch. Pod stejným zřizovatelem a vedením vznikla v Chrudimi další soukromá Střední škola Bohemia a letos úspěšně začal provoz první soukromé základní školy.  (bn)