V čele radnice by měl stanout lídr vítězného hnutí ANO a dosavadní počet čtyř chrudimských místostarostů by měl být redukován na dva představitele dalších silných koaličních stran.

„V pondělí jsme si kompletně prošli společné programové prohlášení a vyříkali jsme si jednotlivé připomínky. Některé body jsme škrtli, jiné jsme naopak zapracovali. Podle toho, co kdo považoval za zásadní z hlediska svého programu, protože samozřejmě půjde o určitý kompromis,“ uvedl lídr hnutí ANO František Pilný. Poté podle něj došlo ještě na detailní procházení jednotlivých odstavců koaliční smlouvy, které celkově trvalo pět a půl hodiny. „V půl jedenácté večer už jsme neměli sílu pokračovat dál. Nyní tedy máme všichni zmíněný dokument k dispozici k závěrečnému podrobnému přečtení a v nejbližších dnech se setkáme znovu,“ pokračuje František Pilný.

Zástupci hnutí ANO, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD věří, že se shodnou i na personálních otázkách. Jasná představa už ostatně leží na stole: Chrudimským starostou by se podle ní měl stát lídr vítězného hnutí František Pilný, přičemž ANO by v radě mělo celkově obsadit tři místa. Další tři místa by připadla Chrudimákům, dvě místa by měli obsadit Piráti a do křesla zbývajícího radního by měl usednout reprezentant ČSSD.

Vedle starosty by tak v radě města měli za ANO usednout ještě Jan Axmann a Jiří Koblasa, zatímco Chrudimáky by v radě reprezentoval nový uvolněný první chrudimský místostarosta Petr Lichtenberg spolu s radními Josefem Kálesem a Vladislavou Michalovou.

Vlajku Pirátů by v radě měli třímat Pavel Štěpánek a Aleš Nunvář. Zde ale zatím není zcela jasné, kdo z nich by se měl stát místostarostou a kdo by případně usedl na místo uvolněného radního. Výčet radních by měl za ČSSD doplnit Tomáš Vondráček.

Lídr Pirátů Pavel Štěpánek potvrdil základní shodu na zmíněném řešení. Přidal ale upřesnění: „Pirátům bylo nabídnuto místo uvolněného místostarosty, nicméně u nás panuje shoda, že bychom si rádi příslušné povinnosti rozdělili mezi dva zástupce, abychom se jim mohli věnovat naplno. Přicházíme totiž do vedení města s respektem a bez zkušeností. Proto jsem ochotný věnovat práci téměř veškerý svůj čas i z pozice neuvolněného místostarosty, zatímco další z nás by mohl zaujmout místo uvolněného radního,“ doplnil Pavel Štěpánek.