Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudimská nemocnice má nové monitory

Chrudim - Životní funkce řady pacientů Chrudimské nemocnice budou sledovat nové monitory. Přístroje, které jsou velice důležité pro poskytování kvalitní zdravotní péče nemocným, byly zakoupeny díky finančnímu daru od společnosti Elektrárny Opatovice.

5.10.2017
SDÍLEJ:

Předání daru v chrudimské nemocnici.Foto: Tomáš Kubelka

Předání symbolického šeku na 300 tisíc korun se uskutečnilo v rámci slavnostního zahájení středečního Dne zdraví v Chrudimské nemocnici. „Nesmírně si vážíme každého finančního daru pro naše nemocnice. Pomáhají nám s modernizací přístrojového vybavení a prostředí pro léčbu pacientů. Společnosti Elektrárny Opatovice patří naše velké poděkování,“ děkoval generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdravotníci na gynekologicko-porodnickém oddělení a anesteziologicko-resuscitačním oddělení budou ke sledování pacientů nově používat osm monitorů. Na jejich pořízení významně přispěl právě tento finanční dar.

„Chceme poskytovat kvalitní zdravotní péči. K tomu je pochopitelně zapotřebí mít mimo jiné i odpovídající přístrojové vybavení a průběžně provádět jeho obměnu a modernizaci. Některé monitory pro sledování vitálních funkcí, bez nichž se při léčbě neobejdete, však již byly za svým zenitem a byla nutná jejich výměna. Jsem ráda, že se mohla uskutečnit a že nyní máme k dispozici moderní přístroje, které mou pacientům i našemu personálu dobře sloužit řadu let,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

Finanční dar na pořízení nových monitorů není prvním finančním příspěvkem, který společnost Elektrárny Opatovice věnovala Chrudimské nemocnici. Nejen s ní, ale také s Pardubickou nemocnicí dlouhodobě spolupracuje.

„Podpora zdravotnictví je jedním z nosných pilířů naší společenské odpovědnosti v regionu, kde působíme. Považujeme to za důležité. Proto každoročně finančně přispíváme na technologické vybavení Pardubické a Chrudimské nemocnici, které aktuálně potřebují. Vždy se jedná o smysluplné a důležité projekty,“ řekl Václav Pašek, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Elektrárny Opatovice.

Autor: Romana Netolická

5.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Burgerování s Markétkou.
2

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Luže – V Hamzově léčebně v Luži se ve čtvrtek uskuteční 14. podzimní zavírání Hamzova parku a arboreta.

Opravy nahrávají snoubencům

Chrudim – Z rekonstruované budovy „nové“ chrudimské radnice na Resselově náměstí zmizelo lešení, ale uvnitř se stále pilně pracuje.

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení