Zeditovaná tisková zpráva Pardubického kraje

Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválili výběr stavební firmy, která zajistí vytvoření 87 nových parkovacích míst v areálu Chrudimské nemocnice. Výsledná částka činí 5,6 milionu korun včetně daně, což je částka o 2,7 milionu korun nižší, než byla předpokládaná hodnota dle projektové dokumentace.

„V Chrudimské nemocnici, stejně jako ve všech ostatních areálech řešíme zvýšení kapacity parkování. Po řadě debat a jednáních jsme se rozhodli pro rozšíření parkovacích ploch stávajícího parkoviště v severovýchodní části areálu a vytvoření 87 nových parkovacích míst. Celkové náklady na základě výběrového řízení činí 5,6 milionu korun včetně daně, což je oproti projektové dokumentaci částka o 2,7 milionu korun nižší,“ řekl hejtman Martin Netolický.

O projektu jsme již psali:

Chrudimská nemocnice. Ilustrační foto
Chrudimská nemocnice bude mít u výpadovky na Vlčnov 90 nových parkovacích míst

Nová plocha bude dopravně napojena na stávající parkoviště, bude odvodněna a osvětlena. „Pro pěší bude nová plocha přímo napojena na areál nemocnice. Pro rozšíření parkovací plochy bude nutné provést demolici dvou objektů, lehké plechové haly a bývalého skladu hořlavin,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Podle náměstkyně hejtmana Michaely Matouškové bylo prioritou kraje hledat vhodný prostor uvnitř areálu. „Variant pro umístění nového parkoviště bylo více, ale i s ohledem na pacienty jsme se snažili najít prostor, který by byl uvnitř samotného nemocničního areálu ideálně s návazností na stávající parkovací plochy. Zvolený prostor se jeví jako nejlepší možný a jsem přesvědčená, že nové parkoviště pacienti ocení,“ sdělila Michaela Matoušková.

Lokalita parkoviště, které bude rozšířeno.Lokalita parkoviště, které bude rozšířeno.Zdroj: mapy.cz