Ve středu se na radnici sešli zástupci Pardubického kraje, města Chrudim a Chrudimské nemocnice a. s., aby projednali další vývoj.

Jednalo se o vůbec první výjezdní zasedání nově zvoleného radního Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Martina Netolického. „Jsem velice rád, že se nám podařilo tři týdny od jeho zvolení najít společnou řeč a velmi si toho cením,“ řekl chrudimský místostarosta Roman Málek, který radního pozval.

Během dvouhodinového jednání se diskutovalo o privatizaci, centralizaci nákupů, ale i o hospodaření nemocnic či investicích.

Pacienti se bát nemusí

„Ze společného setkání jasně vyplynulo, že kraj jako zřizovatel nechystá privatizaci nemocnice a že by se chrudimská nemocnice neměla stát detašovaným pracovištěm krajské nemocnice, jak je někdy uváděno. Současně se připravuje centralizace nákupů, která by měla uspořit finanční prostředky. Nikoliv ale na úkor kvality, jak tomu bylo v některých jiných krajích, “ pochvaluje si výstupy ze středečního jednání místostarosta Málek.

„Pardubický kraj rozhodně počítá s nemocnicí v Chrudimi jako s nemocnicí akutní péče, v žádném případě nebude sloužit jako zařízení pouze následné péče. Spekulace o privatizaci zásadně odmítám. Pardubický kraj nic takového nepřipravuje, alespoň v tomto volebním období,“ řekl nově zvolený krajský radní Martin Netolický.

Tejkl: "Nemocnice hospodaří se ziskem"

Ředitel společnosti Chrudimská nemocnice Tomáš Vondráček si váží toho, že na radnici došlo k otevřené diskuzi o žhavém tématu. „S panem radním jsme hovořili o provozních záležitostech, investicích a aktuálních plánech pro příští rok,“ řekl Vondráček. S radním Netolickým hovořil o centrální sterilizaci, která zůstane v Chrudimi zachována a je v plánu její modernizace za plného provozu s tím, že nebude přerušena nebo omezena lékařské péče.
Místostarostu města Miroslava Tejkla výsledky středečního jednání potěšily. „Podle předběžných čísel chrudimská nemocnice hospodařila se ziskem, a to jinde není zrovna pravidlem.“ zdůraznil Tejkl.

Radní Netolický si chce nemocnici prohlédnout

Společná setkání u kulatého stolu v Chrudimi se budou i v budoucnu opakovat. Krajský radní Martin Netolický už potvrdil další návštěvu, a to přímo v nemocnici, kde se ještě v lednu hodlá sejít se zaměstnanci a managementem. „Chtěl bych si podrobně prohlédnout jednotlivá oddělení. Chrudimskou nemocnici jsem naposledy navštívil před dvěma lety a určitě se hodně změnilo,“ uvedl radní. Ocenil také práci chrudimských porodníků, kteří vloni přivedli na svět tisíc dětí. „Kéž by tyto počty vydržely,“ řekl.

Video s novým radním Pardubického kraje Martinem Netolickým, ředitelem chrudimské nemocnice Tomášem Vondráčkem a místostarostou Chrudimě Romanem Málkem.
Zdroj: Youtube

(red)