Stojíte o zachování Městského kina v Chrudimi? Hlasujte v naší anketě a napište své postřehy a názory do diskuze!

„Prověřujeme i možnost získání dotace, ale náš záměr není na výsledek takové prověrky vázán," potvrzuje Jan Čechlovský. Říká tím, že peníze na digitalizaci by jinak bylo třeba najít v rozpočtu.

Do odhadů finančních nákladů se místostarosta pouštět nechce. „Není to jeden milion a není to ani deset milionů. Když ale teď řeknu nějaké číslo a zmýlím se, obrátí se to později proti mně," konstatuje Jan Čechlovský.

V Hlinsku si lebedí

Zastavme se na chvíli i v Hlinsku, kde funguje digitální kino v Multifunkčním centru už zhruba jeden a půl roku. Pohled odtud by snad Chrudimským mohl naznačit, zda diváci digitalizaci vůbec ocení.

„Naše zkušenost je jednoznačně kladná. Lidé chodí. Osobně mě překvapil hlavně zájem o trojrozměrné filmy, které jsem dřív považoval tak trochu za slepou vývojovou větev," uvedl programový referent kina Petr Sedlák. „Zájem o 3D film lze doložit třeba na Hobitovi. Promítali jsme ho klasicky a v sále o kapacitě 112 míst jsme prodali sotva tři čtvrtiny sedadel. Na 3D film pak bylo dvakrát zcela vyprodáno," dodal referent.