Patří k ní také spojovací trať mezi Chrudimí a Chrudimí město a již zrušená větev z Hrochova Týnce přes Rosice do Chrasti u Chrudimi. Ačkoliv po celém úseku už běžně vlaky nejezdí, v sobotu 5. října bude možné se tudy projet.

Zatímco zrušenou větev z Chrasti do Hrochova Týnce a vyloučenou kolej z Chrudimi do Heřmanova Městce projedou autobusy Karosa, na zbylém úseku se setkáte jak s motoráčky Pardubického spolku historie železniční dopravy, tak také s parním vlakem. Spolek navíc přichystal doprovodný program před svojí malou expozicí na nádraží ve Slatiňanech, kde mimo jiné bude k vidění parní stroj.

O historii dráhy je vydána publikace a pamětní list, která bude k zakoupení na výstavě vozidel v Chrudimi městě a ve Slatiňanech. Železniční muzeum v Rosicích nad Labem bude otevřeno v čase 9:30 – 17:00, publikaci i pamětní list zde můžete zakoupit také. Tak neváhejte a přijďte se podívat. Jízdní řády a program naleznete na www.motoracek.cz, nebo na stránkách www.cd.cz. Ve vlacích a autobusech vybírají jízdné ČD za svých tarifních podmínek, vstupné do expozice Slatiňany a do Musea Rosice n.L. v dobrovolné výši.

Ilustrační foto.
Sobota patří hasičům