Chrudimské muzeum nabídne výstavu Kořeny aneb život pod zemí, která zaujme i malé děti, dále jsou k vidění krasohledy ze sbírek Silvie Vackové a českých výrobců a výstava Psí duše léčí o canisterapii a jejím vývoji v Čechách. Na návštěvníky čekají také stálé expozice Mozaika z dějin regionu a plakáty Alfonse Muchy.

V pondělí otevře Východočeské muzeum a Východočeská galerie v Pardubicích. Na Zámku Pardubice jsou nově k vidění historické Parforsní hony na fotografiích v parkánu a taktéž na zámku, ale v prostorách Východočeské galerie, výstava Starý psi, která se věnuje pětici autorů spjatých s Pardubicemi, přibližuje jejich životní cesty a dílo.

Ve Východočeském muzeu - v zámeckém paláci, který stále prochází rekonstrukcí, můžete od pondělí vidět expozice historie Příběh města a archeologie Proti proudu času a zúčastnit se můžete venkovní prohlídky Od hradu k zámku.

Východočeská galerie v Pardubicích nabízí na zámku již zmiňovanou výstavu Starý psi a krajinomalby ze svých sbírek. V Domě U Jonáše na Pernštýnském náměstí můžete navštívit výstavy Fenomén Kuňka, architektonický cyklus Pietní území Ležáky a Domov můj - svědectví portrétu. Jde o fotografie lidických a ležáckých pamětníků od Martina Homoly.