„Celý areál je pod širým nebem, mnozí návštěvníci navíc dávají před lavičkami přednost soukromí na dekách v trávě pod okolními stromy,“ řekl producent Bioleťáku Jan Axmann. 

Vedle dalších filmových pecek a premiér se můžete těšit na 26. srpna, kdy bude v předpremiéře uveden český komediálně hororový snímek Přišla v noci. Film natočil Jan Vejnar s Chrudimákem Tomášem Pavlíčkem. Jeho známým dílem je film Chata na prodej.

Punk Fest Chrudim, 7.8.2021
Punk Fest bude v centru Chrudimi letos již potřetí

Letos neděle opět patří projekcím chrudimského Filmového klubu, pátky pak projekcím pro děti. V červenci se promítá vždy od 21.30 hodin, v srpnu od 21 hodin a poslední prázdninový víkend na počátku září, kdy Bioleťák pro letošek končí, už od 20.30 hodin. Hraje se kromě některých pondělků každý den, projekce odpadají pouze v případě nepříznivého počasí. V areálu nechybí stánek s občerstvením.

Kdysi odepisovaný areál bývalého letního kina v centru města je dnes neodmyslitelnou součástí chrudimské kultury. Bioleťák se nachází v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem a je jedinečný svým umístěním a velikostí. O areál se už od počátku stará občanské sdružení MaChr za Chrudim malebnou. Od roku 2012 se sem život vrací koncerty či blešími trhy později zde byly obnoveny filmové projekce. Veškeré zisky z akcí jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí. Bioleťák finančně podporuje město Chrudim.

Srpnový program Bioleťáku:

Srpnový program BioleťákuSrpnový program BioleťákuZdroj: Bioleťák