„Interiéry hotelu jsou rozpracované, je tam navezená vzduchotechnika, dokončení by si nevyžádalo nějakou zvláštní dobu. Podle odhadu zástupce firmy asi rok," uvedl Trávníček. Zvenku je oprava objektu hotová.

Hotel vlastní společnost Homa holding. Na modernizaci dostala evropskou dotaci více než 43 milionů korun, která byla později pozastavena kvůli vyšetřování zakázky na opravu hřebčína v Kladrubech nad Labem. Na obou se podílela firma Metrostav. Stavební práce se pak zastavily. Homa holding od smlouvy na poskytnutí dotace odstoupil a majitel firmu i s hotelem prodal společnosti Bazcom. Vloni útvar pro odhalování organizovaného zločinu kvůli této stavební zakázce obvinil osm lidí z pokusu o dotační podvod a poškozování finančního zájmu EU, později byly obviněny i tři firmy.

Modernizace hotelu začala v lednu 2013, dokončena měla být v srpnu téhož roku. Po přestavbě se měla zvýšit ubytovací kapacita a rozšířit restaurace a měl vzniknout nový kongresový sál až s 250 místy. Celkové náklady se odhadovaly zhruba na 90 milionů korun včetně vybavení.

Chrudim se v minulosti s investorem dohodla, že mu přispěje na přeložku inženýrských sítí před hotelem. Na tomto místě měl zbudovat parkovací dům. Radnice odložila vyplacení druhé půlky z 1,5 milionu korun do doby, než bude dvoupodlažní parkoviště zkolaudované. Zatím je před hotelem jen rozkopaná plocha.

Podle Trávníčka Chrudim hotel potřebuje, ve městě jsou jen malá ubytovací zařízení. Hotel navíc disponuje dalším zázemím, například wellness centrem. Blízké Pardubice také nemají pro velké akce dostatečnou ubytovací kapacitu, v Chrudimi se dříve ubytovávala část návštěvníků Velké pardubické nebo plochodrážního závodu Zlatá přilba.