V sobotu od 10 do 12 hodin se na náměstí u obchodu Mlsný Pecivál a v Café Zeměplocha v Mama klubu Chrudim (nově sídlícím v Kapucínském klášteře) uskuteční Férová snídaně. „Přijďte společně posnídat a strávit příjemné dopoledne s příjemnými lidmi. I vaše, doma připravené, fairtradové snídaně jsou vítány. Kdo přijde, nejen že se dobře nasnídá, ale získá i osvědčené recepty,“ zvou pořadatelé.

V průběhu dalších dnů se uskuteční celotýdenní fair trade session v rodinném centru Mama klub Chrudim. Zde se v rámci pravidelného programu klubu příchozí dozví, co to vlastně fair trade je a co znamená, jaká je praxe a co všechno může být fair trade. Zároveň budou moci ochutnat nebo vyzkoušet některé fairtradové výrobky.

Obchod Mlsný Pecivál nabízí po dobu Týdne pro fair trade ochutnávku fairtradové kávy, čaje a čokolády a také budou poskytovány slevy na fairtradové výrobky. Organizace Šance pro Tebe si na 15. 5. připravila fairtradové úterní odpoledne, které se uskuteční od 17 hodin v klubu Agora. Pro děti i dospělé budou v klubu připraveny deskové hry a rozšířena bude i nabídka fair tradových produktů. Program odpoledne doplní i tematická přednáška či film. Ve středu 16. 5. od 16 hodin se uskuteční Férový piknik v Klášterních zahradách. Zahrne ochutnávky fairtradového občerstvení, malování na obličej, tvořivou dílnu pro děti atd. Ti, kteří rádi kuchtí, mohou soutěžit „O nejlepší férovou dobrotu“, když na místo donesou svůj výrobek připravený z fairtradových či regionálních surovin.