Tento dokument jasně stanoví , že je prostor po bývalých sladovnách určen pro průmyslovou výrobu. Investor už před časem narazil na stanovisko stavební komise města, které se pouhá žádost o změnu územního plánu nelíbila a nedoporučovala projekt schválit. To bylo impulsem pro investora, aby obratem zpracoval návrh na zastavění území s důrazem na dodržení uličního profilu.

„Oproti jiným obchodním řetězcům nestojí parkoviště před obchodem vedle silnice, ale za ním,“ vysvětluje místostarosta města zodpovědný za regionální rozvoj města, Roman Málek. Pokud zastupitelstvo města návrh schválí, v katastru Chrudimě ubyde jeden chátrající objekt a nebude se stavět na úkor zeleně. „Kdyby změna neprošla, budeme mít jen minimální šance ovlivnit využití objektu. Neštěstí by bylo, kdyby v areálu vzniklo překladiště či skladiště. Území bude totiž za pár let hlavním příjezdem do města. Navíc chce investor vybudovat velké parkoviště,“ zdůrazňuje Málek.

Jen samotná demolice současných staveb má stát dvanáct až patnáct milionů korun. Současný majitel, firma Sladovny Soufflet, dosud nenašla pro bývalé sladovny využití. Marně ho veřejně prodává už od roku 2001. Rozloha celého pozemku činí třicet tisíc metrů čtverečních.